Dvylika kėdžių. Ilja Ilf, Jevgenij Petrov

 • Dvylika kėdžių. Ilja Ilf, Jevgenij Petrov

  Kaina 14.47 
  Prekė išparduota.
  Susisiekite
  Gamintojas
  Jotema
 • Rusų autorių Ilja Ilf ir Jevgenij Petrov knyga „Dvylika kėdžių“ – nemari klasika, o kūrinyje ištartos frazės tapo folkloro dalimi. Rašytojai skaitytojams padovanojo herojų Ostapą Benderį, kurio vardas neretai naudojamas visiems smulkiems sukčiams įvardinti.

  Knygos „Dvylika kėdžių“ veiksmas vyksta iš karto po Rusijos revoliucijos, pačioje tarybinės visuomenės kūrimosi pradžioje. Tuo metu visi bajorai neteko savo turtų ir titulų ir tie, kurie sugebėjo persiorientuoti, tapo dorais piliečiais. Kaip tik toks yra ir Ipolitas Matvejevičius Vorobjaninovas. Kadaise jis buvo dvarininkas, laiką leido madingiausiuose salonuose, mėgo vykti į Paryžių ir lepinosi prabanga. Dabar gi jis tėra kontoros valdininkėlis gyvenantis paprastame bute.

  Mirštanti Ipolito uošvė netikėtai papasakoja, kad revoliucijos metu savo prabangius papuošalus paslėpė vienoje iš dvylikos komplekto kėdžių. Nors plaukus nusirauk, koks praradimas, nes kėdės iš dvarininko buvo atimtos. Ipolitas Matvejevičius Vorobjaninovas išsiruošia į gimtinę su viltimi, kad pavyks surasti tą lemtingąją kėdę. Deja, uošvienė šią paslaptį per paskutinę išpažintį pašnibžda ir dvasininkui Fiodorui, kuris be jokių skrupulų taip pat keliauja į deimantų medžioklę.

  Gimtinėje Ipolitas susipažįsta su kombinatoriumi Ostapu Benderiu, kuris gyvena vesdamas turtingas moteris. Vyrai susivienija ir prasideda tikrieji nuotykiai. Kiekviena iš rastų dvylikos kėdžių papasakoja vis kitą istoriją, apnuoginančią naujosios Rusijos santvarkos ydas. Autoriai nevengia pasijuokti iš tuometinių papročių, žmonių gyvenimo, biurokratijos bei godumo.

  „Dvylika kėdžių“ – aukščiausios kokybės satyra. Istorija sovietmečiu buvo cenzūruota ir tik naujausi leidimai siūlo pilną tekstą. Knyga kelis kartus ekranizuota. Lietuviams geriausiai žinoma 1971-ųjų versija, kur Ostapą Benderį vaidino Archil Gomiashvili, 1976-tais metais sukurtas ir muzikinis kelių dalių serialas. 2016-tais metais pastatyta ir lietuviška interpretacija, kurią režisavo Algis Ramanauskas Greitai. Filme vaidino visas būrys mūsų šalies žvaigždžių. 

  Leidimo metai: 2019, Puslapių skaičius: 432, Formatas: 15x22  
   

 • Naujienlaiškio prenumerata

  Informacija

  Naujienlaiškio prenumerata

  Prenumeruoti