Mažoji princesė. Frances Hodgson Burnett

 • Mažoji princesė. Frances Hodgson Burnett

  Kaina 8.67 
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 
  Gamintojas
  Alma littera
 • Amerikiečių rašytojos Frances Hodgson Burnett knyga „Mažoji princesė“ pirmą kartą pasirodė 1905-tais metais. Ši klasika tapusi istorija jau daugiau nei šimtą metų jaudina jaunųjų skaitytojų širdis. Ji pasakoja apie gerumą, draugystę bei tikrąsias žmogiškąsias vertybes, kurios nugali visus sunkumus.

  Sara Kriu – septynmetė mergaitė, netekusi motinos. Ją Indijoje augino labai turtingas tėvas. Siekdamas paties geriausio išsilavinimo ir kuo geresnės ateities savo dukrai, tėvas, kaip ir daugelis Indijoje gyvenusių britų, Sarą iš egzotiško krašto atgabena į mergaičių seminariją Anglijoje. Tokiose vietose mergaitėms mokytis nebuvo labai lengva, tačiau dėl milžiniškų tėvo turtų Sara turi daugybę privilegijų. Su lakios fantazijos mergaite čia elgiamasi tarsi su princese.

  Saros gimtadienio proga organizuojama tikra puota, deja, pasaka baigiasi. Į mokyklą atkeliauja žinutė, kad Sara neteko tėvo, o tuo pačiu ir paveldėjimo.

  Mokyklos vadovė beturtės Saros į gatvę neišmeta, tačiau įkurdina ją palėpėje ir paverčia tarnaite, kuriai teks dirbti purviniausius darbus. Kardinaliai pasikeičia ir aplinkinių elgesys. Buvusioms klasės draugėms draudžiama bendrauti su mergaite. Tačiau geros širdies Sara oriai pakelia jai likimo siųstus sunkumus, randa savyje jėgų padėti dar labiau gyvenimo nuskriaustiems bėdžiams bei susiranda pačių nuoširdžiausių draugų, kurių neakina jos turtai.

  Vėliau Saros likimas dar kartą kardinaliai pasikeis, tačiau gyvenimo siųstos pamokos bus išmoktos visam laikui. „Mažoji princesė“ – savotiška Pelenės interpretacija, kuri primena, kad ne piniguose laimė, o tikri draugai yra tie, kurie išlieka ne tik džiaugsme, bet ir bėdoje.

  Frances Hodgson Burnett (1849-1924) – anglų kilmės amerikiečių rašytoja. Ji rašė tiek vaikams, tiek suaugusiems, tačiau mažiesiems skaitytojams skirtos knygos autorę išgarsino. Žymiausi ir iki šiol populiarūs kūriniai yra „Mažasis lordas Fontlerojus“, „Mažoji princesė“ bei „Paslaptingas sodas“. Vaikystėje susidūrusi su socialiniais kontrastais ir nelaimingų žmonių likimais, šią patirtį rašytoja vėliau perkėlė ir į savo kūrybą.


  Leidimo metai: 2023, Puslapių skaičius: 248, Formatas: 14x21  
   

 • Naujienlaiškio prenumerata

  Informacija

  Naujienlaiškio prenumerata

  Prenumeruoti