Andrew Steele. Nesenstantys. Ilgaamžiškumo mokslas ir paslaptys

 • Andrew Steele. Nesenstantys. Ilgaamžiškumo mokslas ir paslaptys

  Kaina 15.61 
  Prekė išparduota.
  Susisiekite
  Gamintojas
  Liūtai ne avys
 • Senėjimas – ne vėžys, ne širdies ligos – yra pagrindinė daugumos žmonijos kančių ir mirties priežastis. Ta pati virtinė biologinių pokyčių, kuriems vykstant raukšlėjamės ir žylame, atveria duris demencijai ir įvairiems kitiems negalavimams. Mes įnirtingai dirbame, kovodami su atskiromis ligomis, bet niekada nė nešauna į galvą paklausti: ar pats senėjimas toks jau neišvengiamas? Gamta sako, kad ne: štai salamandros ir vėžliai žvitrūs išlieka iki gilios senatvės, o jų mirties tikimybė išlieka tokia pati, nepriklausomai nuo amžiaus – šis reiškinys vadinamas biologiniu nemirtingumu. Knygoje Nesenstantys Andrew Steele’as pasakoja, kokią stulbinančią pažangą pastaraisiais metais padarė mokslininkai, siekdami padėti žmonėms irgi senti nesilpstant ir gyventi be ligų.

  Medicinos universitete mus mokė, kad senėjimas yra natūralus procesas ir žmonės gali mirti tiesiog nuo senatvės. Manyta, kad amžius – ne vien besisukantis laikrodis, bet ir mutacijų, vėžio, artrito, demencijos ir širdies ligų sankaupa. Tačiau ar kada pagalvojote, kad galbūt įmanoma visas šias ligas gydyti ne tik kiekvieną atskirai, bet ir visas iškart, sprendžiant paties senėjimo proceso problemą. Atrodo pernelyg neįtikėtina? Na, tokia drąsi mintis paskatino Andrew Steele’ą parašyti Nesenstančius. Šioje knygoje autorius atkreipia dėmesį į senėjimą stabdančius gydymo būdus – nuo visiško imuninės sistemos perkrovimo iki DNR taisymo šalinant senstančias ląsteles. Tai nepaprastai įdomus pasakojimas apie tai, kaip dirba mokslininkai, norėdami padėti sustabdyti senėjimo procesą, kad galėtume gyventi ilgiau ir sveikiau.

  – Dr. Sanjay Gupta, CNN vyriausiasis medicinos korespondentas

  Rašydamas su Billo Brysono energija ir mokslininko preciziškumu, Steele’as suteikia mums progą sužinoti, kas svarbiausia šiame stulbinančiame ir bauginančiame amžiuje, kai remiantis daugybe duomenų vertinama žmogaus biologija.

  – The Independent

  Nesvarbu, ar skaitytojai yra įsitikinę, kad žmonėms galimybė nesenti kada nors galėtų būti ne vien teorinė ir leidžianti peržengti visas įmanomas ribas, ši knyga įtikins, kad teorinės galimybės atmetimas tėra išankstinė nuostata... [Mokslininkai] turi daugybę priemonių, [o Steele’as] jas kvalifikuotai ir entuziastingai vertina.

  – The Economist

  Įgijęs fizikos srities mokslo daktaro laipsnį Oksfordo universitete, Andrew Steele’as nusprendė, kad senėjimas yra pats svarbiausias mūsų laikų mokslo klausimas, ir ėmė domėtis kompiuterine biologija. Jis dirbo Franciso Cricko institute, kur naudojo mašininį mokymąsi tam, kad būtų iššifruota mūsų DNR ir pagal pacientų medicinos dokumentų įrašus būtų galima numatyti infarktą. Dabar jis yra profesionalus rašytojas, rašantis apie mokslą, dalyvaujantis BBC bei „Discovery“ laidose ir gyvenantis Londone  

  Puslapių skaičius: 480, Leidimo metai: 2022-07-13, Formatas: 20x13x4,5 

 • Naujienlaiškio prenumerata

  Informacija

  Naujienlaiškio prenumerata

  Prenumeruoti