Paryžiaus katedra. Viktoras Hugo

  • Paryžiaus katedra. Viktoras Hugo

    Kaina 18.31 
    Šią prekę turime sandėlyje.
    Į krepšelį 
    Gamintojas
    Obuolys
  • Žymaus prancūzų autoriaus Victor Hugo romanas „Paryžiaus katedra“ pirmą kartą buvo išleistas 1831-ais metais. Likimo temą Paryžiaus fone narpliojanti istorija prisidėjo prie Prancūzijos architektūrinių paminklų išsaugojimo. Prancūzų revoliucijos paskatinti pokyčiai sunaikino daugybę gotikos katedrų ir bažnyčių. Knygos pasirodymo laikais žymiąją Dievo Motinos katedrą taip pat buvo ketinama nugriauti, tačiau romanas ją pavertė nacionaline ikona.

    Victor Hugo šią knygą rašyti pradėjo 1829-tais metais. Jis norėjo savo amžininkus supažindinti su gotikos architektūrine verte. Tai paaiškina daugybę Paryžiaus aprašymų, kuriuos aptiksime romane. Tačiau šalia architektūrinių detalių randame ir nepaprastą meilės bei lemties istoriją, kurioje Dievo Motinos katedra tampa pagrindiniu veikėju, išryškinančiu romano personažų jausmus.

    Romano „Paryžiaus katedra“ siužetas vystomas 1482-ais metais, karaliaus Liudviko XI valdymo laikais. Istorija sukasi aplink Esmeraldą – jauną čigonų užaugintą merginą, lengvai pavergiančią vyrų širdis. O jų daug: luošas katedros kuprius Kvazimodas, kunigas Klodas, balansuojantis ant pamišimo ribos, lengvabūdis gražuolis kapitonas Febas ir nuskurdęs menininkas Grenguaras. Visi jie spalvingi ir skirtingi, tačiau savaip kenčiantys.

    Tai daugiasluoksnis romanas apie žmogaus klystkelius ir nenuspėjamą likimą. Tuo pačiu Victor Hugo vaizduoja feodalizmo, religijos ir istorinių įvykių paveikto žmogaus raidą, analizuoja kultūrinius ir dorovinius visuomenės ir veikėjų gyvenimo aspektus.

    Romanas „Paryžiaus katedra“ buvo daugybe kartų ekranizuotas. Pirmasis filmas pasirodė 1905-tais metais. Istorija pasiekė ir žymiausių pasaulio teatrų scenas, kuriose žiūrovai galėjo išvysti įvairių žanrų spektaklius: miuziklus, baletą, operas bei dramas. Taip pat kūrinys įkvėpė daugybę kitų menininkų. 

    Leidimo metai: 2020, Puslapių skaičius: 480, Formatas: 14x21  
     

  • Naujienlaiškio prenumerata

    Informacija

    Naujienlaiškio prenumerata

    Prenumeruoti