Poliana. Eleanor H. Porter

 • Poliana. Eleanor H. Porter

  Kaina 27.68 
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 
  Gamintojas
  Nieko rimto
 • Poliana – pagrindinė knygos veikėja. Ji – vienuolikmetė našlaitė, neseniai netekusi tėvo, kuris buvo pastorius. Polianos tėtis ją išmokė vieno stebuklingo žaidimo – pasukti galvą ir kiekvienoje situacijoje, nesvarbu kaip sunku bebūtų, atrasti kažką džiaugsmingo. Mergaitė siunčiama gyventi pas tetą – griežtą ir nuobodžią senmergę, kuri vaiką priima tik iš pareigos. Moterį kausto siaubas, pagalvojus, kad po namus siautės vaikiūkštis.

  Poliana, atvykusi į tetos namus, trykšta džiaugsmu. Juk ji žaidžia savo slaptą žaidimą ir nuoširdžiai visame kame sugeba atrasti gėrio. Jei teta skiria bausmę skaityti, ji džiaugiasi nepaprastomis žiniomis. Pamažu mergaitė gera nuotaika užkrečia ir visus aplinkinius bei pakeičia jų gyvenimus. Deja, vieną dieną nutinka nelaimė ir Polianos pasaulėžiūrai suduodamas stiprus smūgis. Tačiau už pokyčius dėkingi gyventojai grąžina mergaitei šypsenas ir džiaugsmą, padeda atsitiesti ir įrodo, kad nėra tokios situacijos, kurioje neslypėtų bent krislelis šviesos.

  Eleanor H. Porter apysaka „Poliana“ yra skirta vaikams nuo 10 metų amžiaus, tačiau rekomenduojama visiems, kurie užsisuko rutinoje ir pamiršo kaip džiaugtis. Istorijos siužetas įtraukia bei moko įveikti gyvenimo sunkumus, o moralas – graudina.

  Knyga pirmą kartą buvo išleista 1913-tais metais. Sėkmė paskatino parašyti tęsinį, o dar vėliau įvairūs autoriai taip pat kūrė pasakojimus apie nepaprastai linksmą mergaitę. Galiausiai Polianos vardu apibūdinami žmonės, kurie visada trykšta nesugniuždomu optimizmu. „Poliana“ buvo kelis kartus ekranizuota. 1960-tais metais kompanijos „Disney“ filme vaidinusi aktorė Hayley Mills už Polianos vaidmenį buvo apdovanota „Oskaru“.

  Eleanor H. Porter (1868-1920) – amerikiečių autorė, rašiusi vaikams ir suaugusiems. Rašytoja mokėsi dainuoti, keletą metų lankė Naujosios Anglijos konservatoriją. Ištekėjusi ji pradėjo rašyti ir žurnaluose skelbti apsakymus, o vėliau ėmėsi ir romano žanro. „Poliana“ – žymiausias jos kūrinys, tapęs tarptautiniu bestseleriu.

  Leidimo metai: 2024, Puslapių skaičius: 176, Formatas: 20x24, kieti viršeliai  

 • Naujienlaiškio prenumerata

  Informacija

  Naujienlaiškio prenumerata

  Prenumeruoti