Siuntėjas. Lois Lowry

 • Siuntėjas. Lois Lowry

  Kaina 12.39 
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 
  Gamintojas
  Alma littera
 • Rašytojos Lois Lowry knyga „Siuntėjas“ – distopinis romanas jaunimui, davęs pradžią šiam žanrui, kuris vėliau gerokai išpopuliarėjo.

  Iš pradžių „Siuntėjo“ pasaulis atrodo tikra utopija. Nors čia nėra spalvų ir meilės, tačiau niekas nejaučia ir skausmo, žmonėms netenka verkti dėl praradimų. Čia nesikankinama iš alkio bei troškulio. Visi turi savo vietą. Šiame pasaulyje vietos neranda pavydas. Tačiau istorijos eigoje pasirodo, kad ši vieta distopinė. Kodėl?

  Pagrindinis veikėjas – dvylikametis Jonas. Jo laukia paskyrimo ceremonija, kurios metu visi dvylikos sulaukę bendruomenės nariai sužino savo paskirtį. Ar jam teks prižiūrėti senelius, o gal mokyti? Kiekvienas turi savo vietą, kiekvienam skirta tiek pat. Vienodas maistas, vienodas gyvenimo būdas. Tačiau Jonas išrenkamas tapti Atminties Saugotoju. Asmeniu, kuris paveldės visus praeities prisiminimus apie žmonijos nuopuolius ir pakilimus.

  Joną užplūsta nepažįstami jausmai ir dilemos. Ar tokia visuomenė, kokioje jis augo yra gera? Ar įmanoma laimė be nuodėmių, be išgyvenimų, be netekčių? Ar tikrai reikia slopinti individualumą ir ar naujasis Atminties Saugotojas gali kažką pakeisti?

  „Siuntėjas“ skirta vaikams, tačiau deklaruojamos idėjos bus įdomios bet kokio amžiaus skaitytojams. Lois Lowry verčia susimąstyti apie jausmų galią ir pagrindines vertybes, dėl kurių verta kovoti.

  Įtraukiančio siužeto knyga pirmą kartą pasirodė 1993-iais metais. Pardavimai jau perkopė dešimt milijonų egzempliorių. „Siuntėjas“ įtrauktas į įvairių šalių mokymo programą. Vėliau rašytoja praplėtė istoriją tęsiniais „Mėlyna sruoga“, „Žinianešys“ ir „Sūnus“. 2014-tais metais pirmoji dalis buvo ekranizuota.

  Lois Lowry (g. 1937 m.) – JAV vaikų ir paauglių rašytoja. Žymiausi jos kūriniai yra „Suskaičiuotos žvaigždės“ ir „Siuntėjas“. Autorė už savo kūrybą buvo ne kartą apdovanota įvairiomis premijomis. Savo knygose rašytoja nevengia aštrių, sudėtingų temų, dėl to jos kūriniai sutinkami prieštaringai: vienose mokyklose knygos buvo įtrauktos į programą, o kitose – draudžiamos.

  Šis kūrinys – paauglių distopijų pradininkas. Jei sudomino trumpas aprašymas, kviečiame įsigyti internetu. Pirkti online visada verta, nes rinktis knygas čia patogu. Visos jos turi santrauką su aprašymu, puslapių skaičiumi, ištraukomis ir kita vertinga informacija. Ką skaityti pasufleruos ir atsiliepimai bei apžvalgos, na, o jei ieškote mažesnių kainų ir norite apsipirkti pigiau, pasidairykite po akcijų ir išpardavimų pasiūlymus.

  Leidimo metai: 2024, Puslapių skaičius:192, Formatas: 14x20  

   

 • Naujienlaiškio prenumerata

  Informacija

  Naujienlaiškio prenumerata

  Prenumeruoti