Churchillio veiksnys. Boris Johnson

 • Churchillio veiksnys. Boris Johnson

  Kaina 21.26 
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 
  Gamintojas
  Tyto alba
 • W. Churchillis išgelbėjo mūsų civilizaciją. Jis gyvu pavyzdžiu triuškinamai paneigė mintį, kad istoriją lemia galingos beasmenės ekonominės jėgos.

  Lemtingais Antrojo pasaulinio karo metais, kai Didžiajai Britanijai grėsė mirtinas pavojus, W. Churchillis buvo Vyriausybės vadovas ir gynybos ministras. Įžvalgus, ryžtingas ir bebaimis politikas atliko svarbų vaidmenį mobilizuodamas tiek šalies ginkluotąsias pajėgas, tiek visuomenę. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas lemtingai prisidėjo prie Antrojo pasaulinio karo baigties, o kartu ir pokarinio pasaulio tvarkos sukūrimo. Pasaulio, kuriame gyvenome iki šiol. W. Churchillis buvo pripažintas ir kaip žurnalistas, neprilygstamas oratorius, rašytojas – 1953 m. pelnė Nobelio literatūros premiją. Taip ir liko „politiškai nekorektiškas“.

  Boris Johnson (Borisas Džonsonas, g. 1964 m.) – vienas kontroversiškiausių britų politikų, žurnalistas, buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas. Jis – ir vienas didžiausių „Brexito“ šalininkų, ir įžvalgus politikas, pademonstravęs vienijančią lyderystę Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą. Istorikas, knygų, tarp jų žymių žmonių biografijų, autorius. Ir nors apie vieną įtakingiausių XX a. lyderių serą Winstoną Churchillį prirašyta daugybė knygų, „Churchillio veiksnys. Kaip vienas žmogus lėmė istoriją“ išsiskiria savitu stiliumi, puikiu humoru ir netikėtais pasakojimo rakursais.

  B. Johnsonas, pats būdamas ryški ir prieštaringa asmenybė, su jam būdingu šmaikštumu ir aistra atskleidžia pačias įvairiausias W. Churchillio asmenybės ypatybes, cituoja būtas ir nebūtas, anekdotais virtusias istorijas, visą gyvenimą lydėjusias jo herojų – žmogų, kupiną nesuderinamų prieštaravimų, pasižymėjusį užkrečiama narsa, kvapą gniaužiančia iškalba, išskirtiniu strateginiu mąstymu, amžininkus pralenkusį savo įžvalgumu ir didžiu humanizmu.

  Leidimo metai: 2023, Puslapių skaičius: 448, Formatas: 15x22  
   

 • Naujienlaiškio prenumerata

  Informacija

  Naujienlaiškio prenumerata

  Prenumeruoti