Kudos. Rachel Cusk

 • Kudos. Rachel Cusk

  Kaina 15.53 
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 
  Gamintojas
  Tyto alba
 • Ko gero, tik tada, kai jau būna per vėlu pabėgti... pamatom, kad visą laiką buvom laisvi.

  Moteris lėktuve klausosi greta sėdinčio nepažįstamo vyriškio pasakojimo apie gyvenimą – darbą, santuoką, pareigą ir apie siaubingą naktį, kurią ką tik praleido laidodamas savo šunį. Toji moteris – Feja, rašytoja, skrendanti į literatūros festivalį pristatyti neseniai išleistos savo knygos. Atvykusi ji įsitraukia į pašnekesius su sutiktais vyrais ir moterimis, leidėjais, žurnalistais. Ji pati beveik nekalba, bet pašnekovus kažkaip paakina atverti širdį. Pokalbiuose keliami prasmingiausi ieškančio žmogaus būties klausimai, o kiekvienas jų sakinys apie meilę ir išdavystę, apie širdgėlą ir džiaugsmą, apie teisingumą ir neteisybę, apie kančią ir galimybę beldžiasi į sielą, skatina pažvelgti į save.

  „Aš sakiau, kad man atrodo, jog žmonėms dažnai lengviau suvokti mintis apie savo vaikus nei apie save pačius“, – viename iš retų, bet skvarbių pastebėjimų pasakoja Feja. Nors jos bendrakeleivis ir toliau artikuliuoja ryškų vyrišką pyktį, jis yra pozityviai santūrus, tikrai gana tylus, palyginus su Fejos išvadomis kelionės pabaigoje.

  RACHEL CUSK (Reičel Kask, g. 1967 m.) gimė Kanadoje, augo Los Andžele, 1974 m. su šeima persikėlė į Angliją. Dėsto anglų kalbą Oksfordo Naujajame koledže. Į lietuvių kalbą išverstos kelios šios kritikų itin vertinamos ir prestižines literatūrines premijas pelniusios autorės knygos: „Atsarginis pasaulis“ (2022, „Tyto alba“) ir dvi lūžį literatūroje sukėlusios „Kontūrų“ trilogijos dalys – „Kontūrai“ (2022) ir „Tranzitas“ (2023). „Kudos“ – baigiamoji šios trilogijos dalis.

  Atspindinti pirmų dviejų trilogijos knygų žavesį, intelektuali ir filosofiška knyga tiršta ir intesyvi, įtraukianti ir įtikinanti, o finalas pribloškia netikėta drama. R. Cusk dėl ypač savitos kalbėsenos ir žvilgsnio į pasaulį šiandien dažnai vadinama vienu įspūdingiausių šiuolaikinės literatūros balsų.  

  Leidimo metai: 2023, Puslapių skaičius: 210

 • Naujienlaiškio prenumerata

  Informacija

  Naujienlaiškio prenumerata

  Prenumeruoti