Mėlynoji divizija. Xavier Moreno Juliá

 • Mėlynoji divizija. Xavier Moreno Juliá

  Kaina 33.66 
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 
  Gamintojas
  Briedis
 • 1939–1945 m. vykęs Antrasis pasaulinis karas palietė ne tik kariaujančias valstybes, bet ir tas šalis, kurios oficialiai skelbė nedalyvaujančios konflikte. Viena tokių buvo diktatoriaus Francisco Franco vadovaujama Ispanija, vis dar negalėjusi atsigauti po kraštą nualinusio 1936–1939 m. pilietinio karo.

  Nepaisant deklaruojamos atsargios Ispanijos valdžios laikysenos, 1941 m. prie Trečiojo reicho kariuomenės žygio į Sovietų Sąjungą prisidėjo daugiau nei 40 tūkstančių ispanų savanorių. Kas paskatino šiuos žmones vykti už tūkstančių kilometrų į visiškai nepažįstamus, pietiečių akimis, atšiaurius kraštus? Kaip ir kodėl buvo suburta garsioji Mėlynoji divizija, kaip jai sekėsi kovoti? Galiausiai kokią kainą sumokėjo ispanai ir kaip vertinama divizija iš istorinės perspektyvos?

  Daugelio istorikų nuomone, ši ispanų istoriko Xaviero Moreno Julios knyga „Mėlynoji divizija. Ispanų kraujas Rytų fronte“ gali būti laikoma kruopščiausiu ir išsamiausiu iki šiol išleistu darbu apie Mėlynąją diviziją. Vien Ispanijoje parduota 50 tūkst. šios knygos egzempliorių, autorius gavo Nacionalinę premiją.

  Leidimo metai: 2024, Puslapių skaičius: 536, Formatas: 17x24  
   

 • Naujienlaiškio prenumerata

  Informacija

  Naujienlaiškio prenumerata

  Prenumeruoti