Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos. Libertas Klimka

 • Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos. Libertas Klimka

  Kaina 24.20 
  Prekė išparduota.
  Susisiekite
  Gamintojas
  Žara
 • Nauja prof. Liberto Klimkos knyga apie istorijos žingsnių aidus Vilniuje, jo urbanistikoje, kultūros ir mokslo istorijoje. Pasakojama apie mažai žinomus ar plačiau nenušviestus istorinius faktus, parinkus tuos, kurie turėjo didelę įtaką miesto raidai. Čia taip pat pateiktos šviesuolių įžvalgos, aiškinančios magiškosios Vilniaus traukos priežastis. Kartu pasakojama ir apie vilniečius bei kitataučius Vilniaus gyventojus, jų spalvingus charakterius, nuopelnus mūsų šalies kultūrai. Laikas, žengiantis per senąjį Vilnių – knygos ašis; todėl ir pradedama ji nuo pasakojimo apie Katedros aikštės laikrodį. Knygoje didelė pasakojimų įvairovė apie miestą ir miestelėnus – nuo žymių sukčių iki šviesiausių žmonių. Daugelis šių pasakojimų panašesni į laiko pagražintas ir nušlifuotas istorijas ar net anekdotus.

  Leidinį sudaro tekstai, per pažinimą skatinantys miestą mylėti ir jį globoti. Knyga iliustruota architektės, dailininkės Vilijos Mačiulytės iliustracijomis.

  „Nedaug Europoje yra miestų, taip mitologizuojamų kaip Vilnius. Turiu omenyje iš praeities paimtus pasakojimus, kurie nebūtinai privalo atitikti faktus. Šio miesto istorija tokia keista, kad ji prašyte prašosi perkeliama į pasakos erdvę, kas jau ne kartą buvo daroma, ir pasakojimai skyrėsi nuo to, kas juos pasakojo: lietuviai, lenkai, žydai ar baltarusiai." – iš Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo kalbos Vilniaus Rotušėje 2002 m. 

  Išleidimo metai: 2018
  Knygos puslapių skaičius: 424
  Formatas: 17x24 

 • Naujienlaiškio prenumerata

  Informacija

  Naujienlaiškio prenumerata

  Prenumeruoti