Tūkstantis ir viena naktis. Arabų pasakos

 • Tūkstantis ir viena naktis. Arabų pasakos

  Kaina 19.62 
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Į krepšelį 
  Gamintojas
  Tyto alba
 • Jaudinančios arabų pasakos grįžta!

  Kadaise Persiją valdė sultonas Šachrijaras. Jis buvo išmintingas valdovas, mylėjęs savo tautą ir žmoną. Bet skaudi mylimosios netektis dėl kitos moters klastos geraširdį vyrą pavertė žiauriu. Įsibaiminęs vėl patirti apgavystę, Šachrijaras prisiekia kiekvieną dieną vesti vis kitą mergelę ir po nakties ją nužudyti.

  Stengdamasi išvengti mirties naujausia sultono žmona Šecherazada kas vakarą Šachrijarui seka po pasaką ir visada neatskleidžia pabaigos. Pasakojimai tokie įtraukiantys, kad Šachrijaras privalo vis atidėti Šecherazados egzekuciją. Ar Šecherazados gyvybė bus išgelbėta?

  Tūkstantis ir viena naktis. Arabų pasakos – stebuklų karalystė: užkerėti laivai, deimantiniai slėniai, prabangiausi rūmai vidury dykumų, į gyvūnus paversti žmonės, gydantys obuoliai ir kiti neregėti negirdėti dalykai. Pasakojimai taip gudriai suraizgyti, kad negali nutuokti, kas nutiks vėliau.

  Tai - daugiau nei vaizduotė. Šios pasakos demonstruoja viduramžių Rytų pasaulio paveikslą. Magiški pasakojimai, surinkti iš Indijos, Persijos ir kitų arabų šalių, atskleidžia tikrąją meilę, turtą ir skurdą, išbandymus ir negailestingą likimą. Pasakos, šimtmečiais perduodamos iš lūpų į lūpas, užrašytos daugybės autorių iš viso pasaulio, laikomos vienomis reikšmingiausių literatūros istorijoje. Kai kuriuose leidimuose yra tik keli šimtai pasakų, o kituose - 1001 ar daugiau. Didžioji dalis teksto parašyta proza, nors kartais dainoms ir mįslėms bei sustiprintoms emocijoms išreikšti vartojami eilėraščiai. Dauguma jų yra pavieniai kupletai arba ketureiliai, nors kai kurie yra ilgesni.  

  Leidimo metai: 2022, Puslapių skaičius: 368

 • Naujienlaiškio prenumerata

  Informacija

  Naujienlaiškio prenumerata

  Prenumeruoti